Vienas populiariausių tarptautinių MuayThai turnyrų aplankys Lietuvą

Deivydas Danyla

Deivydas Danyla

Jau vasario pabaigoje visų Lietuvos kovinių sporto šakų gerbėjų laukia neeilinis įvykis – pirmą kartą Lietuvoje vyks tarptautinis Muay Thai turnyras, organizuojamas Lietuvos Muay Thai Sąjungos. Vasario 22 dieną Kaunas vienam vakarui taps Europos Muay Thai sostine, o legendinėje Kauno sporto halėje bus galima pajusti Muay Thai šventovės, Liumpinio bokso stadiono Bankoke, dvasią.

Į Lietuvą atvyksta BIGFIGHT-E.M.L. – Europos Muay Thai Lyga – vienas didžiausių ir populiariausių tarptautinių Muay Thai kovų turnyrų Europoje. Turnyras šiemet aplankys Vokietiją, Italiją, Prancūziją, Čekiją, Graikiją, Kroatiją, Turkiją bei Lietuvą. Jo metu geriausi sportininkai savo šalyse kausis dėl galimybės akis į akį ringe susitikti su stipriausiais Azijos kovotojais pasauliniame Muay Thai turnyre „Vakarai prieš Rytus“ Kambodžoje.

XVII a. pradžioje Siamo karalystėje (dabartinis Tailandas) gimusi dvikovinė sporto šaka Muay Thai, dar vadinama Tailando boksu, pasižymi ypač efektyvia kovos technika ir plačiu smūgių arsenalu. Šios sporto šakos kovotojai iš kitų sportininkų išsiskiria greičiu, fizine jėga ir ištverme, o visas šis derinys garantuoja bekompromisę kovą ringe ir įspūdingą reginį žiūrovams. Muay Thai taip pat garsėja giliomis tradicijomis ir ritualais, atliekamais prieš kovą – skambant senovinei tajų muzikai, sportininkai ringe atlieka ritualinį šokį Ram Muay, kurio metu dėkoja mokytojui, tėvams ir dievams, suteikusiems galimybę kautis.

Lietuvos Muay Thai Sąjungos (LMTS), organizuojančios šį turnyrą, generalinio sekretoriaus Nerijaus Lukšo teigimu, dvylika stipriausių Lietuvos kovotojų vakaro metu išsiaiškins, kas yra geriausi ir verti vykti į pasaulinį Muay Thai turnyrą Kambodžoje. LMTS atstovas žada, kad žiūrovai pirmą kartą Lietuvos istorijoje išvys net tris prestižines kovas Lietuva – Tailandas, kadangi į tarptautinį turnyrą BIGFIGHT – E.M.L. atvyksta trys aukšto meistriškumo Tailando kovotojai.

Skaityti plačiau