Lietuvos muaitai atstovai Tailande – antri

Deividas Danyla ir Sigitas Gaižaskas Tailande Foto: Asmeninio archyvo nuotr.

Deividas Danyla ir Sigitas Gaižaskas Tailande
Foto: Asmeninio archyvo nuotr.

Dar visai neseniai prasidėjusiam ir milžiniško susidomėjimo sulaukusiam muaitai (tailandietiško bokso) bumui besitęsiant ir įgaunant vis didesnį pagreitį, perspektyviausiems Lietuvos talentams atsivėrė naujos galimybės. Du dvikovinio sporto atstovai – Deividas Danyla ir Sigitas Gaižauskas – „Powerfight“ turnyro organizatorių buvo išsiųsti į pačią pasaulio muaitai tėvynę.

Vos spėję atvykti į Tailandą, lietuviai spėjo išsikovoti vietas į didžiojo turnyro finalą, kuriame dėl pasaulio muaitai čempiono diržo susigrūmė su tikraisiais šios sporto šakos meistrais.

Nepaisant to, kad lietuviams nepavyko atsilaikyti prieš profesionalius tailandiečius ir pergalių jie neiškovojo, sportininkai sakosi besidžiaugiantys iškopę į didžiojo turnyro finalą. Pasak S. Gaižausko, tai buvo išskirtinė galimybė ne tik išbandyti savo jėgas prieš geriausius savo srities žinovus, tačiau ir pasisemti neišdildomos patirties stebint išskirtinę kovotojų techniką bei treniruočių ypatumus.

„Gavome pasiūlymą kovoti Ajutaja (Ayutaya) mieste, kur bus rengiamas turnyras muaitai dienos progai paminėti. Puikiai kovojome pirmas kovas. Aš techniniu nokautu pirmame raunde laimėjau prieš ispaną, o Sigis techniniu nokautu pirmame raunde laimėjo prieš Irano atstovą. Dar laukia labai sunkios kovos prieš tailandienčius“, – pirmų didžiojo turnyro dvikovų metu savo Facebook paskyroje naujienomis dalinosi D. Danyla.

D. Danyla ir S. Gaižauskas pasakoja, kad per praleistą laiką Tailande turėjo progą dalyvauti ne tik pasaulio muaitai dienos (Nai khanomtom day) renginiuose, išbandant savo jėgas įvairiuose turnyruose ir dvikovose prieš profesionalus iš viso pasaulio bei vietos muaitai žinovus, užsiimančius šiuo sportu nuo pat vaikystės.

Tailandas ne veltui laikomas muaitai šalimi. Kiekvieną sekundę būnant čia jaučiama kunkuliuojanti kovos dvasia. Šio kovos meno vaikai mokomi jau nuo mažų dienų, taigi nėra ko stebėtis, kad vietos gyventojai pasiekia aukščiausią profesionalų lygį pasaulyje“, – įspūdžiais dalinosi S. Gaižauskas.