Lietuviai pasaulio Muaythai čempionate: gražuoliai nokautai bei R.Stašauskaitės debiutas

lietuvos-kovotoju-bei-teiseju-rinktine-pasaulio-muaythai-cempionate-svedijoje-5744c56fd815cGegužės 18-29 d. Švedijos Jonšiopingo mieste vyksta pasaulio Muaythai čempionatas, kuriame dalyvauja ir Lietuvos kovotojų bei teisėjų rinktinė. Šalies garbę tarptautiniame ringe gynė Deividas Danyla, Martynas Jasiūnas bei Reda Stašauskaitė. Juos į priekį vedė treneris Marius Misiūnas, o teisėjavimo patirties vis dar semiasi du teisėjai: Robertas Šiuška bei Saulius Šeškevičius.

Pirmasis jėgas 71 kg svorio kategorijoje išbandė šiaulietis M.Jasiūnas. Šiam Vilniaus „Vendettos“ sporto klubo auklėtiniui – vos 18-ika, tad vien dalyvavimas suaugusiųjų pasaulio Muaythai čempionate jam – milžiniška patirtis.

Jau pirmąją dieną Martynas įrodė, kad į Švediją atvyko ne veltui. Jo svorio kategorijoje – 19 kovotojų. Norint patekti į finalą, reikėjo nugalėti keturis varžovus. Burtai lėmė, jog pirmojoje dvikovoje jis išbandė bulgaro smūgių tvirtumą.

M.Jasiūno debiutas suaugusiųjų tarptautiniame ringe pavyko. Bulgarijos atstovą jis nugalėjo dar pirmojo raundo pirmąją minutę. Smūgiu alkūne Martynui pavyko prakirsti varžovui antakį ir kova buvo baigta.

Sėkmingai klostėsi ir antra kova su švedu. Lietuvis iniciatyvą savo rankose laikė nuo pat pirmųjų pasirodymo sekundžių. Smūgiavo kojomis ir rankomis. Visą laiką spaudė priešininką. Antrajame raunde atliko itin stiprius smūgius rankomis. Laimėjęs visus tris raundus M.Jasiūnas šventė dar vieną užtikrintą pergalę.

Deja, trečia kova jaunajam Lietuvos kovotojui nenusisekė. Pralaimėjęs du raundus ir laimėjęs trečiąjį, Martynas turėjo pripažinti kirgizo pranašumą. Nesėkmę nulėmė vos vienas taškas.

„Kirgizas labai stiprus, treniruojasi Tailande. Jam 23-eji metai, o Martynui – vos 18-ika. Debiutas suaugusiųjų grupėje pavyko. Užimta 5-8 vieta. Gali būti, kad priešininkas iš Kirgizijos ir taps pasaulio Muaythai čempionu”, – po trečiosios kovos teigė Lietuvos rinktinės treneris M.Misiūnas.

Numetęs 6,5 kg, svorio kategorijoje iki 63,5 kg kovėsi 23 m. kaunietis D.Danyla. Švedijoje jam teko treniruotis kartu su itin patyrusiais tailandiečiais. Vienas jų („Thai fight“ turnyre) yra įveikęs ir Tailande šiuo metu kovojantį bene geriausią Lietuvos Muaythai kovotoją Sigitą Gaižauską.

Skaityti daugiau