Kovinės sporto šakos Muay Thai pradininkas Lietuvoje Marius Misiūnas: kai pirmą kartą susidūriau su šiuo sportu, net išsižiojau

marius-misiunas-52f8c149a9b85Muay Thai kovos menas, kitaip vadinamas tailandietišku boksu, Lietuvoje gyvuoja jau 22 metus. 1992-aisiais Marius Misiūnas, dabar dirbantis šio kovos meno treneriu Lietuvoje, grįžo iš Tailando ir nusprendė pasidalinti Muay Thai paslaptimis su lietuviais.

Muay Thai sporto šaka atsirado XVII a. pradžioje Siamo karalystėje (dabartinis Tailandas). Šis kovo menas pasižymi labai efektyvia kovos technika ir dideliu smūgių arsenalu.

M.Misiūną iš pradžių buvo patraukęs kitas sportas – kikboksas. Kartą vyras dalyvavo šios sporto šakos varžybose Minske. Tiesa, sekėsi nekaip, tačiau sportininkas nuvažiavo ne veltui – atrado tai, ko labiausiai ieškojo: „Tose pačiose varžybose, tik kiek vėliau, vyko ir Muay Thai kovos, kai pamačiau – net išsižiojau. Supratau, kad visus metus iki tol praleidau tuščiai.“

1992 metais M.Misiūnas su Vokietijos Muay Thai rinktine išvyko į dviejų mėnesių stovyklą Tailande, ten treniravosi su vietiniais šio kovos meno profesionalais.

„Kai grįžau, pasakiau sau: sudeginame kimono, išmetame iš galvos mistines istorijas apie kung fu, karatė ir panašias sporto šakas – imamės to, kas tikra“, – prisiminė M.Misiūnas.

„Šis sportas skiriasi nuo kitų kovos menų. Muay Thai yra taikoma labai mažai apribojimų sportininkui. Pavyzdžiui, bokse – smūgiai tik rankomis, kikbokse – tik rankomis ir kojomis, o Muay Thai ir rankomis, ir kojomis, ir alkūnėmis, ir keliais. Manau, kad stipresnę sporto šaką sunku būtų ir surasti.

Skaityti plačiau