Ant kovotojo Sigito Gaižausko juosmens – sidabrinis pasaulio čempiono diržas

Muaythai kovotojo Sigito Gaižausko trofėjų lentynoje – dar vienas įspūdingas eksponatas. Sekmadienį Tailande kovų ringe įveikęs tituluotą prancūzą Charlesą Francoisą, jis pasidabino sidabriniu pasaulio čempiono diržu. 30-metis lietuvis iškovojo vieną rimčiausių apdovanojimų savo karjeroje. „Po visko sėdėjau rūbinėje ir verkiau iš džiaugsmo. Pasiekiau svajonę“, – prisipažino Sigitas.

Sigito Gaižausko nuotr./Sigitas Gaižauskas

Sigito Gaižausko nuotr./Sigitas Gaižauskas

Vasario 18 d. kilus gaisrui žymiojoje Tailando „Max Muaythai stadium Pattaya“ arenoje, pasikeitė ir Sigito kovos vieta. Į ringą sekmadienį jis lipo šalia pastatytame laikiname stadione. Ir vėl už lietuvio nugaros plevėsavo Lietuvos vėliava. Ir vėl skambėjo „Tautiška giesmė“.

Į mūšio lauką atėjęs prancūzas priešininkas kartu su savimi įsinešė ir tai, dėl ko buvo kovojama – pasaulio Muaythai čempiono diržą.

Varžovo iš Prancūzijos kovų statistika – įspūdinga: 103 pergalės bei 16 pralaimėjimų. O štai S.Gaižausko pasirodymų sąskaita kiek kuklesnė. Lietuvis yra laimėjęs 37 kovas, dukart pasiekęs lygiąsias bei 11 kartų rijęs karčią pralaimėjimo piliulę.

Sigito Gaižausko nuotr./Sigitas Gaižauskas

Sigito Gaižausko nuotr./Sigitas Gaižauskas

Tai, kad mūšis bus įdomus, galima buvo įsitikinti jau pirmosiomis jo minutėmis. Barzdotas varžovas čaižė Sigitą stipriais kojų smūgiais. Abu kovotojai nutarė nelaukti trečiojo raundo ir puolė į ataką. Kiek daugiau smūgių atliko prancūzas, tačiau tereikėjo vieno tikslaus spyrio, ir fortūna pasisuko lietuvio pusėn.

Prasidėjus trečiajai pirmojo raundo minutei, S.Gaižauskas spyrė Ch.Fransoisui į barzdą ir šis krito ant ringo grindų. Atsistojusiam priešininkui teisėjai pradėjo skaičiuoti nokdauną. Tačiau kova tuo nesibaigė. Pamatęs, jog varžovas vis dar silpnas, lietuvis puolė jį smūgių kruša. Penki firminiai Sigito alkūnių trinktelėjimai prancūzui į galvą ir šis puolė bėgti nuo įsisiautėjusio priešininko. Pabėgti nepavyko.

Prancūzas vėl griuvo ant ringo grindų ir ilgai nebeatsikėlė. Jam niekaip nesisekė net atsistoti. S.Gaižauskas šoktelėjo ant ringo virvių ir ėmė šėlti su Tailando publika. Jis – kovos nugalėtojas. Jis – pasaulio muaythai svorio kategorijos iki 70 kg čempionas, sidabrinio diržo laimėtojas.

Skaityti daugiau