Apie mus

Muay Thai – Tailando boksas. 1630 metais Siamo karalystės, Ajutijos dinastijos metraščiuose buvo pirmą kartą paminėtas vardas muay thai. Muay Thai, tai dvikovinė sporto šaka gimusi mušio lauke. Šiuolaikinės Muay Thai taisyklės buvo ivestos valdant karaliui Ramai VI (1920-1925m.). Buvo leista naudoti bandažą, bintus iki alkūnių, buvo įvesti penki raundai. Pirmą kartą – ringas su apsauginėmis virvėmis, kurio viduje teisėjavo du referi ir du šoniniai teisėjai.

1939 m. iki galo buvo patvirtintos Muay Thai taisyklės, kuriose buvo įvestos svorio kategorijos ir europinio standarto pirštinės. Valdant karaliui Ramai VII iki antrojo pasaulinio karo buvo statomi specialūs Muay Thai stadionai.1945 m. pastatyti didžiausi “Račadamnen” bei “Liumpini” stadionai, kurie iki šių dienų yra patys populiariausi.

Prieš kiekvieną kovą atliekamas ritualas , Wai Khru ( Khru tailandietiškai- mokytojas), tai trys nusilenkimai klūpint ringo centre, taip atiduodant pagarbą savo Mokytojui, savo Tėvams ir Dievui kuriuo tikima. Toliau seka ritualinis šokis Ram Muay kurio metu kovotojas nusiteikia artėjančiai kovai ir apšyla savo raumenis. Muay Thai galimi smūgiai kojomis, rankomis, alkūnėmis ir keliais. Visame pasaulyje Muay Thai kovotojai yra labai aukštai vertinami. Geriausias pavyzdys Japonijos Bušido ir K-1 ringai koriuose sėkmingai pergales skina Muay Thai mokyklų atstovai.

Muay Thai plačiai naudojamas JAV Jūrų pėstininkų “Jūros ruoniai” programoje, Vokietijos, Anglijos ir Norvegijos specialiųjų tarnybų bendro fizinio pasiruošimo programose. Muay Thai tai ne tik kovinė sporto šaka, bet ir gyvenimo stilius. Jis padeda geriau susiorientuoti įvairiose gyvenimo situacijose.